Гетманцев помиляється: фінансовий директор "Метінвесту" про закон 1210

"Метінвест"

В Україні далеко не найнижче оподаткування на видобуток руди, як про це заявляє глава податкового комітету Данило Гетманцев. Об этом сообщает izmacity.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це заявила фінансовий директор групи "Метінвест" Юлія Данкова в інтерв’ю виданню "Обозреватель".

"Гетманцев або помиляється, тому що не розбирається в предметі або просто хоче так говорити. Якщо брати ставку 8,8% (застосовується в Україні, – Ред.), то, наприклад, в Росії вона дорівнює 4,8%, в Казахстані – 2,8%, в Південній Африці від 1% до 7%. При цьому, поняття "ставка" ні з чим не можна порівняти. Якщо апелювати більш правильними термінами – навантаження на галузь або податкові відрахування в порівнянні з комерційною прибутком – то зараз серед дев’яти великих країн, що видобувають залізну руду – Україна знаходиться посередині, на третьому місці з кінця", – заявила Данкова.

Також експерт розповіла, що оподаткування нижче не тільки в Росії, а й в Китаї.

Краще йдуть справи у Росії (тобто вони вже вдвічі нижче оподатковуються, а вони наші конкуренти) і у Китаю. Тобто у тих країн, які видобувають руду, схожу на нашу. У них податкові відрахування нижче,
– заявила Данкова.

Як повідомлялось, законопроєктом №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т.ч. концентрату, агломерату, окатишів) з вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.


Джерело статті: “http://24tv.ua/getmantsev_pomilyayetsya_finansoviy_direktor_metinvestu_pro_zakon_1210_n1214752”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя